7 listopada - poniedziałek:
17.00 - nabożeństwo całonocnego czuwania,
23.00 - akatyst ku czci św. Dymitra Sołuńskiego.
8 listopada - wtorek:
00.00 - Boska Liturgia,
8.00 - małe oświęcenie wody, akatyst ku czci św. Dymitra Sołuńskiego,
9.30 - powitanie Jego Eminencji Metropolity Sawy,
10.00 - Boska Liturgia.
Wszystkie nabożeństwa odbędą się w cerkwi św. Dymitra Sołuńskiego.
12.8.2016
|
Harmonogram nabożeństw w dniu święta Przemienienia Pa...
18 sierpnia - czwartek:
17.00 - Wsienoszcznoje bdienije
23.00 - akatyst ku czci św. Dymitra Sołuńskiego
19 sierpnia - piątek:
00.00 - Boska Liturgia
08.00 - małe oświęcenie wody i akatyst ku czci św. Dymitra Sołuńskiego
10.00 - Boska Liturgia
Wszystkie nabożeństwa odbędą się w cerkwi św. Dymitra Sołuńskiego.
Drodzy Bracia i Siostry!!!
Wielkim i podniosłym wydarzeniem w życiu naszego Monasteru i przynależącej do niego skromnej parafii było poświecenie cerkwi św. Dymitra, którego 26 maja b.r. dokonał Jego Eminencja, Metropolita Sawa.
Po przeprowadzonym kapitalnym remoncie nasza świątynia nabrała zupełnie innego wyglądu. To, co wymaga jeszcze dużego wkładu finansowego, to ikony do również nowego ikonostasu wykonanego na specjalne zamówienie w Salonikach (Grecja). Ikony pisane są na św. Górze Athos. Część z ich już znajduje się w Sakach, umieszczone są w dolnej części ikonostasu. Do zakupienia pozostają ikony przedstawiające apostołów i św. Nektariusza.
W związku z dużymi kosztami takiego przedsięwzięcia zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tak ważnej inicjatywy. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o nieustannej modlitwie.
Spasi Hospodi!!!
Bracia Mona...
13.7.2016
|
Jbileusz 15-lecia Monasteru.
W najbliższą sobotę, 16 lipca, nasza wspólnota będzie obchodzić jubileusz 15-lecia erygowania przez Jego Eminencję, Metropolitę Sawę naszego Monasteru. Z tej okazji o godzinie 9.00, w cerkwi św. Dymitra, zostanie odsłużona Boska Liturgia, którą zakończy dziękczynny molebień.
Wszystkich, którzy wraz z nami pragną podziękować Bogu za te 15 lat serdecznie zapraszamy!!!
18.5.2016
|
Poświęcenie cerkwi pw. św. Dymitra Sołuńskiego
Niedziela (PASCHA) (cerkiew św. Dymitra)
13.00 – Wieczernia
Poniedziałek, (cerkiew św. Dymitra)
8.00 – Utrenia i św. Liturgia
17.00 – Wieczernia
Wtorek (cerkiew św. Dymitra)
8.00 – Utrenia i św. Liturgia
17.00 – Wieczernia
Środa (cerkiew św. Dymitra)
8.00 – Utrenia i św. Liturgia
17.00 – Wieczernia
Czwartek (kaplica św. Nektariusza)
7.00 – Utrenia i św. Liturgia
17.00 – Wieczernia
Piątek, Święto Ikony Matki Bożej „Życiodajne Źródło” (Monaster św. Katarzyny - Zaleszany)
8.00 – Utrenia i św. Liturgia
17.00 – Wieczernia
Sobota (cerkiew św. Dymitra)
8.00 – Utrenia i św. Liturgia
17.00 – Wsienoszcznoje bdienije
Niedziela (cerkiew św. Dymitra)
9.00 – św. Liturgia i akafist do św. Dymitra
Poniedziałek, Wtorek, Środa:
7.00 – Czas: 3,6,9 (z czytaniem św. Ewangelii), Izobrazitielnyje, Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów
17.00 – Utrenia, 1 czas
Czwartek:
9.00 – Wieczernia z Liturgią św. Bazylego Wielkiego
16.00 – Utrenia z czytaniem 12 Ewangelii
Piątek:
6.00 – Carskie czasy
14.00 – Wieczernia z wyniesieniem Płaszczenicy, Małe Powieczerie
17.00 – Utrenia Wielkiej Soboty
Sobota:
2.00 – Wieczernia z Liturgią św. Bazylego Wielkiego
23.30 – Nabożeństwo Paschalne
Wszystkie nabożeństwa odbędą się w cerkwi św. Dymitra.
Środa:
5.00 - Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6
16.30 - 9 czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia z św. Liturgią (Preżdieoswiaszcz.)
Czwartek:
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6
16.30 – 9 czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia, Powieczerije (z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy)
Piątek:
5.00 - Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1
8.00 - 3, 6, 9 czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia z św. Liturgią (Preżdieoswiaszcz.) – Monster w Zaleszanach
16.30 – Wielkie Powieczerije
Sobota Wskrzeszenia Łazarza:
7.30 – Utrenia, Czas 1, św. Liturgia - cerkiew św. Dymitra
17.00 – Wsienoszcznoje bdienije - cerkiew św. Dymitra
Niedziela Palmowa:
9.00 – św. Liturgia - cerkiew św. Dymitra
17.00 - Utrenia, Czas 1
Poza wyszczególnionymi wypadkami wszystkie nabożeństwa odbędą się w kaplicy św. Nektariusza.
...
Poniedziałek, Wtorek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czasy: 1,3,6
16.30 – 9 Czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia, Powieczerije
Środa:
5.00 - Połunoszcznica, Utrenia - (cerkiew św. Nektariusza)
8.30 - Czasy: 3,6,9, Izobrazitielnyje, św. Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów - (cerkiew św Dymitra)
17.00 – Utrenia czwartku z czytaniem Wielkiego Kanonu św. Andrzeja z Krety – (cerkiew św. Dymitra)
Czwartek:
7.30 – Czasy: 3,6,9, Izobrazitielnyje, św. Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów – (cerkiew św. Nektariusza)
16.30 - Utrenia
Piątek:
7.30 - Czasy: 3,6,9, Izobrazitielnyje, św. Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów – (Monaster św. Katarzyny - Zaleszany)
17.00 – Utrenia z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy - (cerkiew św. Dymitra)
Sobota:
8.00 – Czasy: 3,6, św. Liturgia (św. Jana Chryzostoma) - (cerkiew ...
Poniedziałek, Wtorek:
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6
16.30 – 9 czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia, Powieczerije (z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy)
Środa:
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6
11.00 - 9 czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia z św. Liturgią (Preżdieoswiaszcz.)
17.00 - Wsienoszcznoje bdienije (przed świętem Zwiastowania Najświętszej Marii PannY) – cerkiew św. Nekatriusza
Czwartek:
9.00 - św. Liturgia (św. Jana Chryzostoma) – cerkiew św. Dymitra
16.30 - Powieczerije (z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy)
Piątek:
5.00 - Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6
16.30 - 9 czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia z św. Liturgią (Preżdieoswiaszcz.)
Sobota:
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas 1, św. Liturgia (św. Jana Chryzostoma)
17.00 – Wsienoszcznoje bdienije
Niedziela św. Jana Klima...