Sobota Rodzicielska, przed świętem Trójcy Świętej, wspomnienie zmarłych - 03.06:
6.00 - Połunoszcznica, Utrenia, 1 czas - cerkiew św. Nektariusza
8.00 - Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma - cerkiew św. Nektariusza
17.00 - Wsienocznoje bdienije - cerkiew św. Dymitra
Niedziela, Dzień Świętej Trójcy, Pięćdziesiątnica - 04.06:
9.00 - Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma, Wieczernia (modlitwy kolenoprykłoniennyje) - cerkiew św. Dymitra.
17.00 - Utrenia - cerkiew św. Nektariusza
Poniedziałek Św. Ducha - 05.06:
9.00 - Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma - cerkiew. św. Dymitra
02.5.2017
|
Święto św. wielkiego męczennika Jerzego
26.4.2017
|
Zmiana w harmonogramie nabożeństw
Niedziela (PASCHA) (cerkiew św. Dymitra):
13.00 – Wieczernia
Poniedziałek:
8.00 – Utrenia, Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma - cerkiew św. Dymirtra
13.00 – Wieczernia – cerkiew św. Nektariusza
Wtorek (cerkiew św. Nektariusza):
8.00 – Utrenia, Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma
13.00 – Wieczernia
Środa (cerkiew św. Nektariusza):
8.00 – Utrenia, Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma
17.00 – Wieczernia
Czwartek (cerkiew św. Nektariusza):
8.00 – Utrenia, Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma
17.00 – Wieczernia
Piątek, Święto Ikony Matki Bożej „Życiodajne Źródło” - (Monaster św. Katarzyny w Zaleszanach):
8.00 – Utrenia, Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma
17.00 – Wieczernia – cerkiew św. Nektariusza
Sobota (cerkiew św. Nektariusza):
8.00 – Utrenia, Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma
17.00 – Wsienoszcznoje bdienije
...
Poniedziałek, Wtorek, Środa:
7.00 – Czas: 3,6,9 (z czytaniem św. Ewangelii), Izobrazitielnyje, Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów
17.00 – Utrenia, 1 czas - cerkiew św. Nektariusza
Czwartek:
9.00 – Wieczernia z Liturgią św. Bazylego Wielkiego
16.00 – Utrenia z czytaniem 12 Ewangelii
Piątek:
6.00 – Carskie czasy - cerkiew św. Nektariusza
14.00 – Wieczernia z wyniesieniem Płaszczenicy, Małe Powieczerie
17.00 – Utrenia Wielkiej Soboty
Sobota:
2.00 – Wieczernia z Liturgią św. Bazylego Wielkiego
23.30 – Nabożeństwo Paschalne
Poza wyszczególnionymi wypadkami wszystkie nabożeństwa odbędą się w cerkwi św. Dymitra.
Poniedziałek, Wtorek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6
16.30 – 9 czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia, Powieczerije (z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy)
Środa:
5.00 - Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6 - cerkiew św. Nektariusza
8.30 - 9 czas, Izobrazitielnyje, Boska Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów - Monaster w Zaleszanach
16.30 - Wielkie powieczerije
Czwartek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 - Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6,9 , Izobrazitielnyje, Wieczernia
17.00 - Wsienocznoje bdienije
Piątek. Święto Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie:
9.00 - Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma – cerkiew św. Dymitra
17.00 - Małe powieczerije (z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy) – cerkiew św. Nektariusza
Sobota Łazarza. Wskrzeszenia Łazarza. S...
Poniedziałek, Wtorek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czasy: 1,3,6
16.30 – 9 Czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia, Powieczerije (z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy)
Środa:
5.00 - Połunoszcznica, Utrenia, Czasy: 1,3,6,9, Izobrazitielnyje, Boska Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów - cerkiew św Nektariusza
17.00 – Utrenia czwartku z czytaniem Wielkiego Kanonu św. Andrzeja z Krety – cerkiew św. Dymitra
Czwartek (cerkiew św. Nektariusza):
7.00 – Czasy: 3,6,9, Izobrazitielnyje, Boska Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów
16.30 – Utrenia, Czas 1
Piątek:
7.00 - Czasy: 3,6,9, Izobrazitielnyje, Boska Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów – cerkiew św. Nektariusza
17.00 – Utrenia z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy - cerkiew św. Dymitra
Sobota:
8.00 – Boska Liturgia św. Jana Chryzosto...
Poniedziałek, Czwartek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6
16.30 – 9 czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia, Powieczerije (z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy)
Wtorek – pamięć 40 męcz. z Sebasty, Środa, Piątek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas 1,3,6
16.30 – 9 czas, Izobrazitielnyje, Boska Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów
Sobota (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas 1, Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma
17.00 – Wsienoszcznoje bdienije
Niedziela św. Jana Klimaka:
9.00 – Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego – cerkiew św. Dymitra
17.00 – Czas 9, Wieczernia, Powieczerie (z czytaniem Akatystu św. Nektariusza z Eginy) – cerkiew św. Nektariusza
Poniedziałek, Wrotek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas: 1,3,6
16.30 – 9 czas, Izobrazitielnyje, Wieczernia, Powieczerije (z czytaniem Akatystu Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy)
Środa, Czwartek – odnalezienie Głowy św. Jana Chrzciciela, Piątek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas 1,3,6
16.30 – 9 czas, Izobrazitielnyje, Boska Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów
Sobota (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas 1, Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma
17.00 – Wsienoszcznoje bdienije
Niedziela Św. Grzegorza Palamasa:
9.00 – Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego – cerkiew św. Dymitra
17.00 – Czas 9, Wieczernia, Powieczerie (z czytaniem Akatystu św. Nektariusza z Eginy) – cerkiew św. Nektariusza
Poniedziałek, Wtorek, Czwartek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas 1
11.00 – Czas: 3,6,9, Izobrazitielnyje, Wieczernia
16.00 – Wielkie Powieczerie, kanon św. Andrzeja z Krety
Środa (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas 1
11.00 – Czas: 3,6,9, Izobrazitielnyje, Boska Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów
16.00 – Wielkie Powieczerie, kanon św. Andrzeja z Krety
Piątek (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas 1
11.00 – Czas: 3,6,9, Izobrazitielnyje, Boska Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów
16.00 – Wielkie Powieczerie
Sobota (cerkiew św. Nektariusza):
5.00 – Połunoszcznica, Utrenia, Czas 1, Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma
17.00 – Wsienoszcznoje bdienije
Niedziela (cerkiew św. Dymitra):
9.00 – Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego
...